Вугілля – вельми значуще тверде паливо, яке грає одну з головних ролей у забезпеченні нормальних умов життєдіяльності українців. Незважаючи на світові тенденції, які наполегливо працюють на скорочення використання вугілля для опалення житла та отримання енергії для виробничих процесів, Україна поки що не готова повністю відмовитися від цієї корисної копалини. Тому на ринку існує безліч пропозицій від організацій, що працюють у сфері вугледобувної промисловості. Ця стаття відповість на питання, як купити вугілля на електронних торгах, а для тих, кого цікавить торгівля різними породами деревини, основні положення щодо неї містяться тут https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/electric-power/indexes/ .
Як відбувається процес торгівлі на електронних торгах
Найчастіше вугілля у системі держзакупівель цікавить державні підприємства, які використовують його у промислових процесах, а також комунальні організації, які забезпечують якісне опалення багатоквартирних будинків за допомогою твердопаливних котелень. Ці компанії купують вугілля безпосередньо у виробника, а потім продають його приватним особам.
Зареєструвавшись у системі держзакупівель, вугледобувна компанія викладає в мережі пропозицію щодо продажу вугілля із зазначенням початкової ціни за 1 куб, якістю вугілля, розміром фракції, обсягом пропозиції та іншими характеристиками, які можуть зацікавити покупця.
Торгівля ведеться за принципом аукціону – торги продовжуються протягом встановленого заздалегідь терміну та закінчуються перемогою того, хто запропонував більшу ціну. Переможець торгів визначається автоматично. При цьому варто зазначити, що не кожен може брати участь у торгах – лише той користувач, який зареєструвався на майданчику, надав усі необхідні документи та пройшов ретельну перевірку системи щодо відсутності заборгованостей чи участі у корупційних чи інших протизаконних схемах.
Як зареєструватися в системі ProZorro
Реєстрація в системі відбувається виключно через мережу спеціальних акредитованих майданчиків. Наприклад, можна пройти реєстрацію на Українській універсальній біржі та отримати доступ до всіх тендерів та пропозицій системи. Під час реєстрації користувач, який бажає стати учасником торгів, повинен заповнити анкету та надати документацію, передбачену законодавством. Протягом деякого періоду часу система перевіряє потенційного приватника та приймає рішення про його благонадійність. У реєстрації та участі у торгах вугіллям може бути відмовлено у таких випадках:
- якщо користувач підозрювався раніше або засуджений за неправомірні дії щодо фінансів;
- якщо користувач має борги перед державними чи приватними організаціями;
- якщо є сумніви щодо справжності поданих документів;
- якщо користувач не має фінансової стабільності.
Якщо зареєструватися вдалося, можна сміливо приступати до торгів і подавати заявку на участь в аукціоні обраної компанії. Процес торгів відбувається максимально відкрито, тому всім видно, хто переміг на аукціоні. Така система дозволяє виключити корупцію та процес відмивання коштів.