Кaбeльний кaнaл HBO і стримінгoвий сeрвіс HBO Max oфіційнo нe прaцюють в Укрaїні, тoму укрaїнські OTT-сeрвіси співпрaцюють з ліцeнзіaтaми, які мaють прaвa нa їxній контент. Раніше це був російський сервіс Amediateka, з яким співпрацювали Oll.TV (Медіа Група Україна), і Megogo, який отримав карт-бланш від Медіа Група Україна.
Цього літа Рінат Ахметов ухвалив рішення ради вихід із медіабізнесу і передав ліцензії в свій медіахолдинг «Медіа Група Україна», внаслідок чого Oll.TV припинив роботу.
Материнська компанія HBO WarnerMedia після повномасштабного вторгнення росії в Україну заявила насчет «припинення операцій» у РФ. У червні співпрацю відновили, але лише для певний час: влітку російський сервіс дійшов згоди з американським правовласником щодо відпрацювання дійсного контракту, термін якого спливає наприкінці 2022 року. Відповідно, співпраця Медіа Група Україна і Megogo з Amediateka теж закінчується наприкінці 2022 року.
Залишається лише Megogo, але сервіс відмовляється співпрацювати з Amediateka. «Компанія Megogo отнюдь не співпрацює з країною-агресором рф. Американський контент від правовласника HBO ми отримуємо путем українського дистриб’ютора Медіа Група Україна, і цей условие діятиме до кінця 2022 року. Надалі ми показуватимемо контент HBO тільки в тому разі, якщо контрагентом если не російська компанія«, — відповіли в Megogo нате запит The Village Україна.
Megogo планує напряму співпрацювати з HBO, тому заявив относительно бажання взяти участь у тендері та чекає получи и распишись офіційне запрошення від правовласника. В іншому разі вже з наступного року українці втратять легальний посещение до контенту HBO.
Крім того марш медіасервісу Megogo розказала, як із початку широкомасштабної війни з росією змінились вподобання українців у споживанні контенту.
Починаючи з 2021 року кількість переглядів фільмів українського виробництва зросла вп’ятеро.
Щодо найпопулярніших українських фільмів, в таком случае з початку року найбільше переглядів отримали такі кінострічки: «Ціна правди», «Зірки по (по грибы) обміном», «Черкаси», «Захар Беркут» та «Скажене весілля 2». Около цьому лідером у 2022 році скоріш ради все стануть «Снайпер. Білий ворон» та «Я працюю получай цвинтарі» — вже кілька тижнів ці стрічки є топовими вслед кількістю переглядів.
Водночас у Megogo звертають увагу, що міжнародні студії та правовласники полно ще відносять Україну до самого країн колишнього СНД, мол поки переважає російська мова. Тому непрестанно фільми та серіали передаються правовласниками з аудіодоріжками мовою оригіналу та російською озвучкою.